Pomysły na wakacje

Mimo tego, że  wakacje się powoli kończą, jeszcze jest sporo czasu by podróżować. Po wyczerpującym roku nauki zdalnej i wszystkich przygodach, jakie nas spotkały, nareszcie możemy odpocząć.

Gdzie najlepiej się wybrać? Zaraz to sprawdzimy!

GÓRY

Wiele osób decyduje się spędzić wakacje w górach.Te okolice przyciągają turystów pięknymi widokami, wędrówkami po górskich szlakach i różnymi zabytkami, takimi jak zamki, pałace, huty czy kopalnie. Będąc na południu Polski warto skosztować tradycyjnych kulinariów: oscypek z żurawiną czy kwaśnice.

Co polecam tam zobaczyć?

• Huta szkła w Szklarskiej Porębie
  • Park Dinozaurów z Kinem 4D w Szklarskiej Porębie
  • Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach
  • Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce
  • Dziki Wodospad rzeki Łomnica
  • Norweski Kościół Wang w Karpaczu
  • Punkt Anomalii Grawitacji w Karpaczu
  • Muzeum Budowli z klocków Lego w Karpaczu

MORZE

Latem temperatura wzrasta, dlatego żeby się ochłodzić, często jeździmy nad morze. Od czerwca do września w nadmorskich miejscowościach są największe tłumy, ale to nie przeszkadza wytrwałym fanom piasku i fal. Nad morzem można skosztować rybnych dań i potraw z owoców morza, a na deser można skosztować lodów i gofrów, a nawet ciepłej szarlotki z lodami…

Co polecam tam zobaczyć?

• Ruiny kościoła w Trzęsaczu
  • Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach
  • Molo w Międzyzdrojach
  • Westerplatte w Gdańsku
  • Fokarium na Helu
  • Molo w Sopocie
  • Falochron w Kołobrzegu
  • Latarnia morska w Kołobrzegu
  • Pomnik zaślubin z morzem w Kołobrzegu

DO INNEGO MIASTA

W miastach oddalonych od nas o kilka, kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów znajdziemy mnóstwo atrakcji. Zamki, pałace, dworki, muzea, kina, galerie handlowe, teatry czy aquaparki. Można spędzić tam całe dnie zapełnione odwiedzaniem ciekawych miejsc z rodziną czy przyjaciółmi. Moc atrakcji znajdziemy we wszystkich dużych lub większych miastach. Np. w Pile, Bydgoszczy, Poznaniu, Gdańsku czy Krakowie.

ZA GRANICĘ

Za granicą często mamy lepsze warunki pogodowe niż u nas w Polsce, dlatego wiele osób decyduje się na ten rodzaj wrażeń podróżując samolotem, autokarem czy pociągiem. Podczas takich wakacji możemy poznać inne kultury oraz sprawdzić nasz poziom znajomości języka obcego w praktyce.

Gdzie najlepiej się udać? To właściwie zależy od naszych upodobań. Gdy szukamy ochłody, idealnym wyborem będą Alpy, Skandynawia i inne mroźne miejsca. Gdy chcemy się opalać, najlepiej jechać w ciepłe kraje, takie jak południe Europy czy północne wybrzeże Afryki.

WAKACJE NA WŁASNYM PODWÓRKU

Wiele osób myśli, że nie mogłyby się dobrze bawić na własnym podwórku w wakacje, bez wyjeżdżania z okolicy, w której mieszkają. Okazuje się jednak, że z odrobiną kreatywności nic nie szkodzi na przeszkodzie. I to za naprawdę małe pieniądze.

Ciekawe zajęcia możemy zaplanować we własnym domu. Jak wiadomo, w grupie weselej, więc warto zaprosić przyjaciół lub rodzinę.

To tylko kilka propozycji, co możemy zrobić bez ruszania się z miejsca!

• grill,
  • domowe/ogrodowe kino z użyciem projektora,
  • gadanie do późnych godzin w przydomowym dmuchanym basenie,
  • pielęgnacja ogrodu,
  • rozwijanie umiejętności grania na instrumencie,
  • gry zespołowe,
  • maraton filmowy,

Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Mam nadzieję, że Was zainspirowałam i macie już pomysły, gdzie spędzić swoje wakacje.

Udanych, bezpiecznych i ciepłych wakacji.

Wiktoria Rogala