Talenty należy rozwijać, a pasją trzeba się dzielić

Wiktoria Topolewska, uczennica pierwszej klasy liceum humanistycznego. Na co dzień niewinna, nieśmiała dziewczyna, która wiecznie siedzi z nosem utkwionym w książce. Jednakże, kiedy wychodzi na scenę, potrafi zdziałać cuda – wzrusza, dodaje nam sił, potęguje nasze najbardziej skrywane uczucia. Jak wiecie z doświadczenia, rzadko można usłyszeć tak piękny głos na szkolnym apelu, dlatego dla ogółu uczniów i nauczycieli jej pierwszy występ w Ekonomie był dużym zaskoczeniem.

Wiktoria, na prośbę ekipy Posted, nagrała piosenkę Eda Sheerana pod tytułem „Kiss me”, którą najprawdopodobniej słyszycie w tle, a jeśli nie – po prostu kliknijcie. Przygotowałyśmy też krótki wywiad dla osób, które nie walczą o swoje marzenia – spełniając oczekiwania innych nigdy nie znajdziemy się w miejscu, w którym chcielibyśmy być.

Anita: Kiedy usłyszałam na apelu Twój piękny, charakterystyczny głos, miałam ochotę od razu zapytać, czy śpiewanie towarzyszy Ci od dziecka, czy zaczęłaś to robić jako trochę starsza dziewczynka. Jak było dokładnie?

Wiktoria: Wydaje mi się, że śpiew był moim towarzyszem zabaw. Pamiętam wszystkie występy od przedszkola, poprzez podstawówkę i gimnazjum, aż do teraz. Nie jestem w stanie określić, kiedy dokładnie zaczęłam swoją przygodę, ale było to zdecydowanie jeszcze przed szkołą podstawową.

Anita:  Czy masz jakąś radę dla osób, które boją się rozwijać swoje pasje, marnują talenty? Dla osób przechodzących „twórcze momenty załamania”?

Wiktoria: Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale gdyby ktoś poprosił mnie o radę, powiedziałabym mu: „Walcz o swoje marzenia”. Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć. Nawet jeżeli coś Ci nie wychodzi, trzeba nauczyć się ponosić porażki. Potykając się, można zajść daleko, ale nie wolno Ci tylko upadać i już się nie podnosić. A co, jeżeli ktoś mówi, że się do tego nie nadajesz? Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej Cię uderzą, tym wyżej się wzniesiesz. To Ty jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał, więc nie zmarnuj tego.

Anita: Z takim głosem mogłabyś startować do liceów artystycznych, w których mogłabyś rozwijać swój talent, robić coś na większą skalę. Dlaczego wybrałaś Ekonom?

Wiktoria: Odkąd tylko pamiętam, chciałam zostać pisarką. Jestem pewna, że Ekonom jest w stanie mi pomóc osiągnąć cel, który sobie obrałam.

Anita: Wiążesz swoją przyszłość ze śpiewaniem, czy jest to tylko Twoje hobby?

Wiktoria: Zdecydowanie nie wiążę swojej przyszłości ze śpiewaniem. Najzwyczajniej lubię czasami sobie pokrzyczeć.

Anita: Jesteś w stanie obiecać nam i przyszłym uczniom Eko, że będziesz częściej występować na scenie?

Wiktoria: Jeżeli ludzie nie będą mieli dość moich występów, będę do ich dyspozycji. Nie mam nic przeciwko występom na scenie, wręcz przeciwnie. Uważam, że to świetna zabawa.

Cóż, życzymy dalszych sukcesów! Wszyscy mamy nadzieję, że Wiktoria zdobędzie sławę nie tylko, jako pisarka, ale przede wszystkim – piosenkarka!

Autor: Anita Karasińśka