Seriale, dzięki którym w wolnym czasie nie wypowiemy słowa ,,nuda”!

BLACK MIRROR (2011)

Serial porusza tematy związane z postępem technologicznym oraz rozwojem cywilizacji, między innymi problem podporządkowania życia portalom społecznościowym, bez których nie możemy już się obejść, co prowadzi do wielu manipulacji. Opowiada o tym, co może się wydarzyć, jeżeli ludzkość nie zmieni swojego postępowania – należy przestać stawiać wirtualną rzeczywistość na pierwszym miejscu. Ukazuje to w sposób karykaturalny, ale bardzo prawdopodobny. Historie osadzone są w różnej perspektywie czasowej.

WIELKIE KŁAMSTEWKA (2017)

Akcja rozgrywa się w nadmorskim miasteczku Monterey w stanie Kalifornia, w którym zamożne rodziny prowadzą idealne życie. Jednakże, za ich pozorną perfekcją kryją się kłamstwa.

Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane i jej syn Ziggy. W miasteczku dochodzi do zbrodni. Pojawia się podejrzenie, że morderstwo mogło mieć coś wspólnego z matkami dzieci z lokalnej szkoły.

BREAKING BAD (2008)

Głównym bohaterem  jest Walter White (Bryan Cranston) –  nauczyciel chemii, który dowiaduje się, że ma raka. Chcąc zabezpieczyć finansowo rodzinę postanawia produkować metaamfetaminę wraz ze swoim byłym uczniem. Razem przeżywają większe i mniejsze przygody związane z produkcją narkotyku. Fabuła jest naprawdę zaskakująca, a każda postać to indywidualny, bogaty portret psychologiczny.
Uwaga! Każdy odcinek pełen jest niesamowitych zwrotów akcji, dzięki czemu nie odejdziemy od ekranu dopóki nie skończymy całej serii, więc lepiej nie zaczynać oglądać przed dużymi sprawdzianami, egzaminami zawodowymi, czy (O ZGROZO!) maturą!

LOVE (2016)

Serial skupia się na dość skomplikowanej relacji dwójki niezależnych ludzi, których ścieżki z czasem się krzyżują. Oboje chcieli uniknąć zobowiązań w związku, lecz dzieje się inaczej. Mimo wcześniejszych zapewnień, muszą wybrać pomiędzy wolnością , samotnym życiem, a szczęściem z jednym człowiekiem, z którym będą musieli przeżywać dobre i złe chwile, co ich bardzo przeraża.

ROBOT (2015)

Głównym bohaterem serialu jest młody, aspołeczny chłopak, negatywnie nastawiony do wielkich korporacji. Ma problem z nawiązywaniem kontaktu z innymi. Jego drogą do kontaktu z ludźmi jest hakowanie ich komputerów. Za dnia jest niewyróżniającym się pracownikiem korporacji, zaś w nocy hakerem walczącym o wolność społeczeństwa.

Autor: Wiktoria Żeromska

Korekta: Anita Karasińska