NASZA NOWA PRZEWODNICZĄCA

Klaudia Senska – uczennica klasy 2D o profilu medialnym oraz zwyciężczyni tegorocznych wyborów na przewodniczącego samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2021-2022. Drugoklasistka startowała w wyborach po raz pierwszy, gdyż nareszcie — po ponad dwóch latach udało się przeprowadzić demokratyczne głosowanie na przewodniczącego naszej szkoły. Rok temu z uwagi na sytuację epidemiologiczną takie wybory nie mogły się odbyć. Klaudia pokonała swojego rywala, zdobywając 276 głosów (57,26%). Wybory odbyły się 5 października 2021 roku, a udział w nich wzięło 482 uczniów.

W związku z tym zadałam jej kilka poważnych pytań, abyście mogli dowiedzieć się nieco więcej o naszej reprezentantce:

1. Dlaczego zdecydowałaś się kandydować na przewodniczącą samorządu uczniowskiego?

Cóż mogę powiedzieć? Kilka osób szepnęło „startuj” no i… jestem. Znałam mojego poprzednika – Artura, który bardzo dużo w naszej szkole działał, poświęcał na to sporo energii i czasu. Był świetny w tym, co robił. Stąd, startując w wyborach na przewodniczącą samorządu uczniowskiego, miałam obawy, czy podołam takiemu zadaniu, czy społeczność szkolna będzie zadowolona z mojej pracy oraz czy Artur nie postawił poprzeczki za wysoko. Dlatego myślę, że sama – bez podpowiedzi i wsparcia bliskich, nauczycieli czy przyjaciół — pewnie nie zdecydowałabym się na to stanowisko. Jednak wygrałam i bardzo się z tego cieszę.

2. Czy masz konkretne pomysły, które chciała byś wprowadzić/zmienić w naszej szkole? Masz jakiś plan działania na najbliższy czas?

Czy na najbliższy czas? Trudno powiedzieć. Ciężko też zaplanować większe przedsięwzięcia ze względu na sytuację pandemiczną. Pomimo to, oczywiście działamy. Przed nami uroczystość Dnia Edukacji Narodowej i Święto Patrona Szkoły. Rozpoczęliśmy również przygotowania do Zaduszek oraz Święta Niepodległości. Niedługo ruszy też Szlachetna Paczka, a następnie Mikołajki. Na bieżąco będziemy działać, aby w naszej szkole nigdy nie było nudno.

3. Jakie są Twoje obowiązki na tym stanowisku?

Przede wszystkim kierowanie i współpraca z grupą, czyli samorządem uczniowskim. Zajmuję się również organizowaniem apeli, przedsięwzięć w szkole, akcji oraz biorę udział przy promocji szkoły poza jej terenem. Przewodniczący jest również przedstawicielem  wszystkich uczniów, a co za tym idzie – ustala szczegóły różnych wydarzeń i imprez z opiekunem samorządu oraz dyrektorem szkoły.

4. Wierzysz, że podołasz nowemu zadaniu i uda Ci się pogodzić to z nauką i życiem pozaszkolnym?

Czas pokaże… (śmiech). Nie ukrywam, jest tego dużo, ponieważ działam nie tylko w samorządzie, ale i w redakcji Posted, kółku teatralnym „Żywe słowo”, a także w różnych innych zajęciach pozaszkolnych. Niemniej jednak praca w samorządzie to przede wszystkim praca całego zespołu, dlatego mam nadzieję, że razem podołamy temu wyzwaniu.

Klaudii oczywiście życzymy powodzenia i realizacji zamierzonych planów!

Posted in Artykuły.