Mecz błędów

16.01.2020r. odbył się kolejny mecz. Tym razem mogliśmy być świadkami gry pomiędzy zespołami z IIa i IIIb.

Spotkanie zapoczątkował istny festiwal błędów. Najpierw Łukasz Rymon (IIIb) wykopał piłkę w stronę bramki przeciwnika, żeby mu ją oddać. Niestety, bramkarz IIa nie zdołał odpowiednio zareagować na czas i piłka wpadła do siatki, ustalając tym samym wynik na 1:0.

Kilkanaście sekund później IIa od razu zaatakowała. Jakub Pikulik ruszył skrzydłem i oddał niesygnalizowany strzał, remisując 1:1.

Wówczas mecz “rozpoczął się od nowa”, lecz IIIb grała tylko w piłkę. Stricte ofensywne akcje i przygotowane stałe fragmenty gry stanowiły zdecydowaną przewagę informatyków. Natomiast IIa jedynie strzeliła samobójczego gola w 10. minucie.

Krótko po tym, Radosław Mikrut (IIIb) podawał ze skrzydła do swojego kolegi. Piłka odbiła się od Przemysława Łapińskiego i wpadła do bramki.

Po przerwie IIa od razu ruszyła do ataku. W 12. i 13. minucie ekonomiści przełamali defensywę IIIb i oddali kilka strzałów, jednak nie zamienili ich na gole.

Duet składający się z Jakuba i Bartosza Zychów sprawiał największe problemy przeciwnikom z IIIb na boisku. Drużyna była blisko remisu, bowiem stwarzała coraz to lepsze sytuacje.

Jednak to informatycy postanowili zamknąć ten mecz. W 19. minucie Jonasz Radowski przeprowadził składną akcję i podał piłkę do Radosława Mikruta. Zawodnik strzelił wówczas na bramkę i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:1.

Po spotkaniu zapytaliśmy Łukasz Rymona o jego opinię na temat gry jego drużyny. Odpowiedział: “Myślę, że zagraliśmy solidnie, mimo braków kadrowych. Bardzo dobra gra z przodu, jak i z tyłu w drugiej połowie po zmianie bramkarza. Uważam, że był to bardzo udany mecz z naszej strony”.

Zajęcia piłkarskie odbywają się we współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej.