Mecz walki

9. stycznia po raz pierwszy w 2020 roku odbyły się rozgrywki międzyklasowe pełne szybkich akcji, niesamowitych bramek i twardej gry. Zostały wówczas rozegrane dwa mecze: pomiędzy Ibg i Icg oraz Ibp i Icp.

Pierwsze spotkanie zapowiadało się bardzo emocjonująco. W obu drużynach grali zawodnicy o dobrych umiejętnościach indywidualnych.

Jeśli atakować to od razu!

Ibg zaatakowała na bramkę przeciwnika praktycznie od razu po pierwszym gwizdku. Chwilę później drużyna wyegzekwowała rzut rożny, który został wykonany skutecznie. Poprowadziła piłkę na przeciwległą stronę boiska i Kacper Jaźwiński strzałem z dystansu wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Zespół Icg przeszedł do natychmiastowego odwetu. Tymek Bieliński próbował wziąć sprawy w swoje ręce, bowiem starał się ominąć kilku przeciwników i strzelić bramkę, ale niestety nie udało mu się tego uczynić.

Przez najbliższe minuty mogliśmy oglądać tylko akcje ze strony Ibg. Zespół przejął inicjatywę i wywierał presję na rywalu. W 4. minucie bramkarz Icg popełnił błąd, ponieważ podał piłkę do zawodnika przeciwnej drużyny, Kacpra Jaźwińskiego, ale ten nie wykorzystał sytuacji.

Przez następne kilka minut tylko Ibg oddawała strzały. Najbardziej wyróżniającymi się postaciami byli Kacper Jaźwiński i Marcin Król.

W 7. minucie szansę na remis w tym meczu otrzymał zespół z Icg. Jeden z zawodników został sfaulowany i do stałego fragmentu gry podszedł Tymek Bieliński. Oddał mocny strzał z rzutu wolnego i pokonał Dawida Fedtke, który chciał pomóc kolegom w murze.

W późniejszym czasie obie drużyny nieustannie atakowały się nawzajem. Zawodnicy doprowadzali także do wielu starć fizycznych.
Remis nie utrzymał się długo. Kilkanaście sekund po wyrównaniu wyniku w tym meczu, bramkarz Icg popełnił błąd, po którym piłka wylądowała pod nogami Kacpra Jaźwińskiego (Ibg). Zawodnik wykorzystał tę okazję i zręcznie oddał strzał, czym ustalił wynik na 2:1, który widniał na tablicy do końca pierwszej połowy.

Po przerwie tempo meczu lekko się zmniejszyło. Do pierwszego ciekawszego starcia doszło w 13. minucie. Wtedy Kacper Jaźwiński kopnął Tymka Bielińskiego. Atmosfera zrobiła się nerwowa, jednak sędzia szybko uspokoił sytuację.

Po chwili oba zespoły grały dalej. W 15. minucie Darek Dropinski doprowadził do remisu.

Dwie minuty później Tymek Bieliński był bliski doprowadzenia swojej drużyny do zwycięstwa, jednak Ibg udało się wybronić. Kolejna okazja do tego nadarzyła się w 20. minucie, gdy Dawid Fedtke popełnił błąd. Wówczas Tymek ponownie przejął piłkę i oddał strzał, który niestety był niecelny.

Ostatecznie mecz się zakończył wynikiem 2:2.

Następny mecz toczył się pomiędzy Ibp a Icp. Znaczącą rolę odegrał w nim Jakub Zych (Icp), bowiem on sam oddawał więcej strzałów niż cała drużyna przeciwników.

Pierwsza połowa należała w większości do Icp. Zagrali ofensywny i stanowczy futbol, zamykając przeciwnika pod ich własną bramką. Rywal był w stanie zaatakować tylko kilka razy w tej połowie. I to właśnie w tej jednej z nielicznych akcji Ibp sprawiła niespodziankę w tym meczu. W 10. minucie jeden z zawodników Icp źle przyjął piłkę w środku pola. Wówczas została ona odebrana przez Przemka Szymańskiego (Ibp), który po rajdzie przez połowę boiska kopnął ją między nogami bramkarza, ustalając tym samym wynik na 1:0.

Druga połowa była kopią pierwszej. Icp z Jakubem Zychem na czele dominowała na boisku i nie pozwalała na dłuższe prowadzenie piłki przez przeciwnika. Kolejny raz Icp oddawała wiele nieskutecznych strzałów i ponownie straciła gola w samej końcówce, gdyż piłka została przejęta przez Mateusza Wiedro (Ibp), który po chwili zdobył punkt dla swojej drużyny.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Przemysław Szymański skomentował ten mecz: „Według mnie zagraliśmy dobre spotkanie. Co prawda przeciwnik miał większe posiadanie piłki, ale to my mieliśmy lepiej zorganizowaną obronę.”