Czy wiesz, że w naszej szkole jest…?

• Niezbędnik każdej kobiety
  • Tablica ułatwiająca znalezienie sali
  • Gabinet psychologa
  • Sklepik szkolny
  • Pomoc medyczna

Niezbędnik każdej kobiety

Niezbędnymi rzeczami dla kobiet są środki higieny intymnej, tj. podpaski, tampony i kubeczki menstruacyjne. W szkole została założona różowa skrzyneczka, która zapewnia powszechny dostęp w przestrzeni publicznej do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji. Skrzyneczka działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Pomoc przy znalezieniu sali

Pomoc przy znalezieniu sali wisi przy sekretariacie. Jest to tablica z numerami pomieszczeń, dobrane są do nich specjalne kolory.

Poziom zero ma kolor czerwony:

Poziom pierwszy jest koloru niebieskiego:

Poziom drugi posiada na swoich drzwiach oznakowanie czarne lub białe:

A piętro trzecie jest w kolorze żółtym:

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zwrócić się do szkolnego psychologa.

W przeciwieństwie do bliskich Ci osób, kiedy zwierzysz się terapeucie ze swoich problemów, nie będzie on stał po niczyjej stronie, ale da Ci narzędzia niezbędne, by uporać się z tym, co Cię trapi.

5 powodów, aby udać się do psychologa:

1. Wizyta u psychologa to czas wyłącznie dla Ciebie.
  2. Terapia pomaga lepiej zrozumieć samego siebie.
  3. Psycholog nie będzie Cię oceniał.
  4. Terapia pomoże spojrzeć na sprawy z innej perspektywy.

Psycholog nigdy nie powie Ci, co masz robić, ale pomoże znaleźć rozwiązania dręczących Cię spraw i osiągnąć to, czego pragniesz.

A gdy jesteś głodny, biegnij do sklepiku!

Sklepik szkolny jest miejscem, gdzie możemy znaleźć coś dobrego, gdy jesteśmy głodni. Ciepłymi posiłkami są pizzerka i hot dog, można też kupić tortille, bułki i drożdżówki. Są też różne przekąski: chipsy, chrupki, wafle, napoje, batoniki. Nawet w sklepiku możemy kupić zeszyt, gdy nagle nam go zabraknie. Dodatkowo Pani sprzedająca jest niezwykle sympatyczna i zawsze uśmiechnięta.

Pomoc medyczna pielęgniarki

Pielęgniarka szkolna sprawuje profilaktyczną opiekę zdrowotną nad uczniami, jest niezwykle potrzebna w sytuacjach nagłej potrzeby. Zbiera też informacje na temat naszego zdrowia oraz rozwoju, udziela porad uczniom z problemami zdrowotnymi  i pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Julia Żabicka