Pierwszy Dzień Wiosny w Ekonomie!

W dniu 21 marca 2019 roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się szkolna zabawa pt. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz druga już edycja szkolnego teleturnieju „Ekonomiada”, na wzór telewizyjnej dobrze nam znanej „Familiady”.

Zabawę rozpoczęliśmy występem naszego szkolnego magika Sebastiana Szczepaniaka, ucznia klasy IIID. Kilkoro uczniów czynnie brało udział w występie swojego kolegi. Uczniowie, jak i nauczyciele byli zaskoczeni oraz zafascynowani prezentacją.

Następnie nasza sala gimnastyczna zamieniła się w scenę, przez którą przewinęło się wielu wspaniałych artystów, czyli nadszedł czas na konkurs „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Klasy za zadanie miały wcielić się w wylosowane przez nich wcześniej zespoły. Wszystkie występy były tak emocjonujące, że aż ciężko było usiedzieć w miejscu! Uczniowie podeszli do zadania w ciekawy i oryginalny sposób.

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Mianowicie, spośród wszystkich występów musieli wybrać najlepszych z najlepszych. III miejsce przyznano klasie IB, która wcieliła się w zespół Boney M. II miejsce przyznano klasie IIE, która natomiast świetnie odegrała występ Seleny Gomez. Wtedy nadszedł czas na ogłoszenie, która klasa zajmie I miejsce, a była to klasa… IIIC, która wcieliła się w kultowy polski zespół DŻEM.

Po tym nadszedł czas na „Ekonomiadę”. Podczas teleturnieju o wygraną walczyła drużyna wybranych spośród publiki uczniów oraz nauczycieli. Gra była bardzo emocjonująca, publika również zaangażowała się w odpowiedzi na pytania. Ostatecznie wygrała drużyna nauczycieli, która zdobyła aż 32 punkty.

Po wspólnej zabawie, na naszej scenie zaprezentował się kolejny magik, mianowicie Kacper Gmurczyk. Publika była równie oczarowana, jak podczas pierwszego występu.

Przy okazji świętowania ogłoszono również wyniki konkursu „Kobiety i historie miłosne”, który odbył się w naszej szkole 8 marca 2019 roku z okazji Dnia Kobiet. III miejsce zajęła Wiktoria Ziturus z klasy IIE, II miejsce Klaudia Napora również z klasy IIE, natomiast I miejsce zdobył Maksymilian Jurek, uczeń klasy IC.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!

Autorzy: Patrycja Kotlińska, Wiktoria Żeromska, Bartek Kuliński