Inauguracja rozgrywek międzyklasowych 2019/2020

W dniu 31.10.2019r. oficjalnie rozpoczęły się piłkarskie rozgrywki międzyklasowe w roku szkolnym 2019/2020. Pierwszy mecz został rozegrany między klasami Ibp i Ibg.

Klasa Ibg narzuciła spotkaniu szybkie tempo. Wysunięta linia formacji i sprawne rozgrywanie piłką spowodowało, że przeciwnicy musieli się głęboko cofnąć. Ten styl gry przyczynił się do zdobycia gola przez Kacpra Jaźwińskiego (Ibg). Jego drużyna po wyjściu na prowadzenie nie zamierzała grać zachowawczo. Pressując bramkarza Ibp – Kacpra Kozłowskiego, byli blisko odbioru piłki i podwyższenia swojego wyniku.

Przewaga Ibg trwała do około 7. minuty. Wówczas klasa Ibp miała serię ofensywnych akcji, zapoczątkowanych indywidualnym rajdem Mateusza Wiedro (Ibp). Zawodnik minął kilku przeciwników i zapowiadało się, że zdobędzie gola dla swojej drużyny, jednak jego strzał został obroniony przez bramkarza Ibg – Dawida Fedtke. Ibp miała jeszcze kilka podobnych akcji, jednak nie udało jej się zremisować z przeciwnikami.

Druga połowa meczu stanowiła kopię jego pierwszej części, gdyż już w 10. minucie Ibg ponownie narzuciła wysoki pressing. Stanisław Fidler (Ibg) wykorzystał okazję i zdobył punkt dla swojej klasy. Walka była coraz bardziej zacięta, przez co Ibp została zepchnięta do defensywy. Przełom nastąpił w ok. 15. minucie, gdy Mateusz Wiedro (Ibp) rozpoczął kilka ofensywnych akcji z kolegami z drużyny. Miały one na celu złapanie kontaktu w tym meczu. Ibg próbowała zdobyć jeszcze jednego gola, ale Kacper Kozłowski (Ibp) bronił strzał za strzałem. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla klasy Ibg.

Tego dnia miało odbyć się także spotkanie pomiędzy drużynami z klas Idg i Iap. Niestety, pierwszy z zespołów nie pojawił się, dlatego Iap wygrała walkowerem.