Ekonomiści górą!

21. listopada 2019r. odbył się mecz pomiędzy Iap a Ibg, który zdecydowanie mógł przypominać klasyk Premier League dzięki swej intensywności i poziomowi walki.

Spotkanie mogło się zacząć od wielkiego błędu Ibg, ponieważ bramkarz tej drużyny, Dawid Fedtke, znajdował się na środku boiska. Wówczas Iap szybko przejęła piłkę i mogła strzałem przez całe boisko ustalić wynik na 1:0, jednak piłka otarła się jedynie o słupek.

Po tej sytuacji informatycy od razu ruszyli do ataku. W 3. minucie miała miejsce akcja Kacpra Jaźwińskiego, który ruszył skrzydłem, próbując dośrodkować z rabony, ale jego podanie nie znalazło adresata.

Iap nie pozostawała bierna i również stwarzała liczne sytuacje do wyjścia na prowadzenie. Oddawała strzały w 7. i 8. minucie z dystansu, z czego ten drugi przyczynił się do zdobycia gola autorstwa Huberta Wilka. Do przerwy Iap prowadziła 1:0

W drugiej połowie meczu Ibg poczuła sportową złość i od razu ruszyła do boju. Kilkanaście sekund po jej rozpoczęciu, Kacper Jaźwiński był o włos do zremisowania z przeciwnikami, jednak strzelił w słupek.

Szansa na przełamanie nastała w 12. minucie, kiedy bramkarz Iap, Szymon Rzechtalski, dopuścił się faulu w swoim polu karnym. Sędzia podyktował wówczas rzut karny na jego bramkę, który wykonał Kacper Jaźwiński. Jednak goalkeeper ekonomistów okazał się lepszy i wybronił ten strzał.

Iap chciała wyjść na bezpieczne prowadzenie i miała do tego okazję w 16. minucie, jednak Dawid Fedtke skutecznie interweniował.

Chwilę później informatycy mieli doskonałą sytuację do wyrównania wyniku meczu. Oddali wtedy dwa strzały, które w teorii powinny zakończyć się golem. Nie doszło do tego, gdyż Szymon Rzechtalski ponownie stanął na wysokości zadania i wybronił obie sytuacje.

W ostatnich minutach meczu obie drużyny oddały jeszcze parę strzałów i doszło do kilku spięć. Walka pomiędzy drużynami trwała do ostatniej sekundy. W momencie końcowego gwizdka tabela wyników pokazała wynik 1:0 dla Iap.

Naprawdę myślałem, że się nam nie powiedzie, ale jednak dużo z siebie daliśmy, robiliśmy dość często zmiany. To nie jest tylko moja zasługa, ale i także całej naszej drużyny i myślę, że wygraliśmy właśnie dzięki naszej grze zespołowej” ~ Szymon Rzechtalski (Iap)