Dzień Papieski i Edukacji Narodowej w Ekonomie

16. października jest bardzo ważny dla naszej szkoły. Co roku w tym dniu obchodzimy kolejne rocznice wyboru na stolicę Piotrową naszego patrona, Jana Pawła II.

Zgodnie z wieloletnią tradycją i tym razem uroczystość była połączona z Dniem Edukacji Narodowej. Wszyscy nauczyciele i pracownicy ZSE otrzymali nagrody dyrektorskie za swą ciężką pracę oraz trud włożony w nauczanie. Ogłoszono także wyniki dwóch konkursów: plastycznego pt. “Moja Matka Boska Radosna – Leśna” i wiedzy o papieżu.

Drugą część uroczystości stanowił program artystyczny przygotowany przez p. Bernadetę Zych. Nie zabrakło także naszych ukochanych Muzyków, którzy urozmaicili apel piękną grą i śpiewem. Dzięki ich pracy zgromadzeni na sali wrócili myślą do chwil sprzed 41 lat, kiedy Karol Wojtyła został pierwszym polskim papieżem w historii.

Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie 🙂

Autor: Renata Łabędź

Korekta: p. Gabriela Matczyszyn