Rekolekcje w brazylijskich rytmach

Brazylijski klimat tegorocznych rekolekcji wprowadzili goście z tego kraju: Ana, Tatiana i Marcelo, oraz ich tłumaczki: Ola i Hania.

Ola i Hania nie pracują zawodowo jako tłumaczki. Pracują jako misjonarki i dzięki wieloletniemu kontaktowi z Brazylijczykami oraz nauce portugalskiego są w stanie pomagać im w komunikacji w Polsce.

Poniedziałek upłynął nam na poznaniu się. Misjonarze przekazali swoje świadectwo religijne. Hania opowiedziała swoją historię rodzinną, o tym, jak Bóg pomógł im, a w szczególności jej tacie.Każdy z gości dzielił się swoją miłością do Boga. Ich różne historie pokazały, że Bóg potrafi nam pomóc, gdy tylko w to uwierzymy. Ola przeczytała fragment Ewangelii, a Ana pokazała nam kroki taneczne, które wspólnie ćwiczyliśmy.

Drugiego dnia rekolekcji byliśmy widzami przedstawienia teatralnego, przygotowanego przez samorząd uczniowski, w którym wystąpił również ksiądz Tymoteusz. Chętni mieli możliwość spowiedzi. Następnie wystąpili nasi goście. Ana zaprosiła 6 uczniów do tańca, którego nauczyliśmy się dzień wcześniej. Marcelo zorganizował zawody w koszykówce. Hania opowiedziała nam historię o orle i kurze. Przeczytała nam również fragment Ewangelii. Każdy z uczniów dostał kartkę, na której mógł napisać pytanie do naszych gości. Na sam koniec dwójka uczniów wykonała performance: dmuchała balony, by napełnić je wiarą w Boga.

Dzień trzeci rozpoczęliśmy tanecznie. Ana pokazała nam nowy układ taneczny i chętni wykonali go według wskazówek prowadzącej. Odbyła się sesja Q&A, podczas której nasi goście odpowiadali na pytania na temat Boga, ich życia, oraz życia w Brazylii. Po krótkiej przerwie ksiądz odprawił mszę świętą w sali gimnastycznej.

Po rekolekcjach samorząd uczniowski podsumował niedawne konkursy: Eko-Beauty oraz turniej e-sportowy ZSE E-sport Cup.

Klaudia Kózka